Florystyka Opole Betula Flowers

Pielęgnacja lasu w słoiku

·         mikrolas wytwarza całkowicie samowystarczalny ekosystem

·         miejsce: półcień, rozproszone światło, umiarkowane nasłonecznienie z dala od bezpośredniego źródła światła (szkło nie może się nagrzewać). Las nie lubi przestawiania z kąta w kąt i zmiany miejsca i może reagować np. zrzucaniem liści.

·         woda: parowanie wewnątrz słoika (mgiełka) jest normalnym zjawiskiem. Jeśli na ściankach zbiera się zbyt dużo wody – leje się, cieknie po ściankach, należy otworzyć słoik na ok. 2h do odparowania wody i ponownie zamknąć. Lasu nie należy podlewać, chyba że ma sucho (1-3 pryśnięcia zraszaczem). Zbyt duże skraplanie wody wewnątrz słoika wynika z różnicy i wahań temperatury.

·         podlewanie: nie ma potrzeby podlewania lasu, jeśli nie był na dłużej odkrywany, ma zapewnione optymalne warunki. W razie wątpliwości należy sprawdzić palcem, czy ziemia wokół roślinki jest wilgotna.

·         wzrost: las rośnie powoli, gdyż rośliny dostosowują się do warunków w szkle. W razie potrzeby można roślinki delikatnie przyciąć lub “uszczknąć” palcami.

·         choroby: las zamknięty w szkle jest odzwierciedleniem naturalnego lasu, jest żywym organizmem i jak każda roślina może reagować na różne czynniki. Wewnątrz słoika może pojawić się pleśń, która powstaje w wyniku różnic temperatur. W takim wypadku należy otworzyć las, przewietrzyć i usunąć fragment ziemi z pleśnią. Mogą pojawić się także małe muszki. W tym przypadku postępujemy jw. i wypuszczamy ,,żyjątka” ze słoika. Rośliny mogą zrzucać liście, jeśli są zbyt duże różnice temperatur, stoją w przeciągu lub zostały przestawione w inne miejsce. Należy usunąć opadnięte liście, żeby nie zgniły. Należy usunąć opadnięte liście, żeby nie zgniły. Jesienią rośliny mogą mieć słabszą kondycję i podobnie jak te za oknem tracić liście. Wiosną wszystko powinno powrócić do normy.

·         pielęgnacja: od czasu do czasu należy delikatne przetrzeć ścianki słoika z zewnątrz i wewnątrz roztworem wody z octem. następnie uchylić słoik na 30 min i ponownie zamknąć.

·         obserwuj swój las, reaguj, dbaj, a przede wszystkim KOCHAJ… Nie wyrzucaj, jeśli coś jest z nim nie tak, wystarczy czasami przestawić słoik w inne miejsce.

ü  Betula flowers nie ponosi odpowiedzialności za złą pielęgnację lasów w słoiku. Nie ma możliwości reklamacji lub zwrotu roślin. W dniu zakupu każdy las przeszedł co najmniej 3 tygodniowy okres adopcji i jest gotowy do sprzedaży. Każdy klient ma prawo i możliwość dokładnego obejrzenia słoika, jego zawartości i kondycji. Dodatkowo otrzymuje instrukcję pielęgnacji roślin. Wymiana roślin podlega dodatkowej opłacie.

 

Betula flowers może (w razie takiej potrzeby) udzielać doradztwa do 2 tygodni adopcji lasów.